Koncert kolęd 2019

Święta, Święta i po Świętach. Nie do końca:)! Dzisiejszej niedzieli (29.12.2019 r.) o godz. 16.00 w naszej parafii odbył się koncert kolęd. Zaczęliśmy przy szopce na zewnątrz kościoła. Wyborni parafianie zebrali się wspólnie, aby pod przewodnictwem turonia i betlejemskiej gwiazdy udać się przy śpiewie kolęd do naszej świątyni. Tam przywitał nas Ksiądz Proboszcz, który z nieskrywaną życzliwością przyjął kolędników i zaprosił do wspólnego dzielenia się radością z narodzin Bożego Dziecięcia.

Obok siebie stanęły dwa ekskluzywne zespoły. Chór i schola parafialna z akompaniamentem skrzypiec i gitary. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy oddali się nieskrępowanemu śpiewowi kolęd i pastorałek na chwałę Boga i ku uciesze ‚gawiedzi’ :D!

Na koniec Pani Marta, Organistka udała się marszowym krokiem na chór, aby przy towarzyszeniu muzyki organowej kontynuować śpiew kolęd, aż do wieczornej Mszy św. Bogu dzięki za gorące serca naszych parafian, którzy porzucili swoje suto zastawione stoły i ciepłe domostwa, aby wespół ze wspólnotą parafialną świętować Narodzenie Pańskie. Bóg nam się narodził. Radujmy się :)!

Dodaj komentarz