IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

 • Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dzwonnicę. Taca wyniosła 7 102 zł. Dziękujemy również za wszelkie indywidualne ofiary.  
 • We wtorek 24 grudnia będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną. Wigilia ma charakter religijny, połączona modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i śpiewaniem kolęd. W wieczór wigilijny zgodnie z naszą polską tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu oraz pokarmów mięsnych.
 • 24 grudnia  swoje imieniny obchodzi ks. Adam. Pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o dostojnym solenizancie.
 • Bóg zapłać za wsparcie, słodycze i pomoc w zorganizowaniu spotkania opłatkowego dla osób niepełnosprawnych, w którym uczestniczyło 310 osób. Zdjęcia z wydarzenia na naszej parafialnej stronie i archidiecezji białostockiej.
 • W Wigilię  Msze św. o godz. 6.30 i 7.00 z rana. Pasterka dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, już od godz. 21.30 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd. Główna  Msza św. o godz. 24.00. Od godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 • W I dzień świąt  Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30, 11.30 . Tego dnia  nie będzie Mszy św. o godz. 7.30,13.00 i 18.00.
 • W II Dzień Świąt Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00. W tym dniu taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.
 • Tradycyjnie zapraszamy na trzeci dzień Świąt do wspólnej modlitwy za zmarłych we Mszy św. o godz. 9.30.
 • W przyszłą niedzielę w święto Świętej Rodziny o godz. 16.00 wspólne śpiewanie kolęd z naszymi scholami i chórem. Serdecznie zapraszamy.
 • Wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii  zwaną kolędą rozpoczynamy  w czwartek 2 stycznia 2020 r.  Do naszych domów zawita niejako sam Chrystus w osobie kapłana ze swoim błogosławieństwem. Do tych odwiedzin należy się godnie przygotować: stół zasłany białym obrusem, dwie świece (gromnice), po środku krzyżyk, woda święcona i kropidło. Pozostawione uchylone drzwi, albo gospodarz w drzwiach zapraszający do swego mieszkania, to znaki, że ktoś czeka, to świadectwo waszej wiary. Prosimy tez o odprowadzenie kapłana do sąsiada lub domu.
  Rozkład  całej kolędy zostanie  wywieszony już w czasie świąt  w przedsionku kościoła, a także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy zawsze podawać kolędę na najbliższy tydzień. W czasie trwania  kolędy Msza św. wieczorna  odprawiana będzie o godz.15.00 (od poniedziałku do piątku). Kancelaria  czynna będzie: rano 8.00-9.30  popołudniu :15.00- 15.45.
 • Ks. Proboszcz podaje do wiadomości, że w roku 2020 planowane są następujące prace  na rzecz naszego kościoła:
  – dokończenie budowy dzwonnicy,  zakup i zawieszenie trzech dzwonów: Matki Miłosierdzia ( dźwięk Gis – 580 kg.) , św. Jana Pawła II ( H- 350 kg. ) i bł. Michała Sopocki ( Dis- 190 kg. ) – koszt 155600 zł
  – odlew figury Pana Jezusa z brązu i ustawienie na Kościele( wysokość figury 5,2m) 165  tyś.
  – wykonanie z tyłu kościoła za szkłem groty św. Michała Archanioła – 10 tyś. zł.   

 • Tradycją lat ubiegłych ofiary złożone w czasie kolędy będą przeznaczone na wyżej wymienione cele, w tym roku w kwocie 100 zł od rodziny, ale każda mniejsza lub większa ofiara będzie przyjęta z wdzięcznością. W czasie kolędy uprzejmie prosimy oddzielnie zaznaczyć ofiarę na cele remontowe i ofiarę księdzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i dar Waszego serca.
 • Młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary zebrane przeznaczone są na potrzeby młodzieży oazowej. Bóg zapłać.

Dodaj komentarz