OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

 • 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 • 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii Dziewicy i Męczennicy.  Patronki Chórów Kościelnych. Polecamy życzliwej modlitwie wszystkich zaangażowanych w śpiew w naszej parafii. Jak co miesiąc   zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 i modlitwy  za wstawiennictwem św. Rity.
 • 23 listopada – Msza św. i modlitwy do św. Ojca Pio.
 • W naszej wspólnocie serdecznie witamy ks. Cezarego  Czeladko  i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej.
 • W niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent, jest to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W I niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcone zostaną opłatki na stół  wigilijny, będą one do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej i administracji cmentarza w godzinach otwarcia. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony będzie na szatę Matce Bożej.
 • Od następnej niedzieli w  zakrystii do nabycia będą świece Caritas na stół wigilijny , a przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego będzie ustawiony kosz, do którego będzie można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i torby samarytanki dla ubogich rodzin.
 • W okresie Adwentu będą odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą środę i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 6.15.
 • Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się 11, 12 i 13 grudnia.
 • 27 listopada wypada święto Cudownego Medalika. Po każdej Mszy św. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej będzie rozdawać cudowny medalik. Obietnica Maryi jest by wszyscy nosili cudowny medalik a dostąpią wszelkich łask.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 kolejna katecheza, która ma nam pomoc przybliżyć i poznać  prawdy naszej wiary. Serdecznie zapraszamy. 
 • Od pierwszej niedzieli Adwentu (27 listopada) w kościele p.w. św. Wojciecha w Białymstoku, w ramach katechezy dorosłych, rozpocznie się cykl konferencji poświęcony liturgii Mszy Świętej pt. „Eucharystia w życiu Kościoła”. Konferencje rozpoczynać się będą o godz. 19.00. Po każdej z nich, o godz. 19.15, zostanie odprawiona Msza Święta ze śpiewami z Taizé. Do uczestnictwa w konferencjach zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy pragną lepiej poznać liturgię Mszy Świętej, a przez to pełniej i owocniej w niej uczestniczyć.
 • Wkrótce rozpoczynamy adwent, czas radosnego przygotowania do Narodzenia Pańskiego. Wielu zadaje sobie pytanie czy biblijny opis nocy betlejemskiej to kronika czy legenda? Odpowiedzi na te i inne pytania o Bożym Narodzeniu udzieli ks. Zbigniew Skuza, znany rekolekcjonista, wykładowca egzegezy Starego i Nowego Testamentu. Zapraszamy młodzież i dorosłych na 3 konferencje  poświęcone Ewangelii dzieciństwa Jezusa Chrystusa. Będą one dobrym wstępem do przeżywania tegorocznego adwentu oraz pogłębieniem znajomości Pisma Świętego.  Spotkanie zatytułowane „Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak” (Mt 1,18) odbędzie się 26 listopada 2022 r. w „godzinach biblijnych”: o godz. 9.00 (konferencja pierwsza),  o godz. 12.00  (konferencja druga), o godz. 15.00 (konferencja trzecia) w Oratorium św. Jerzego przy kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białymstoku.
 • Życzymy Wam dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.