W niedzielę, 16 maja mieliśmy w parafii wielkie święto. I nie chodzi tutaj o Wniebowstąpienie Pana Jezusa, choć nie chcemy umniejszać rangi tego święta. Otóż 44 młodych parafian po raz pierwszy w życiu dostąpiło pełnego uczestnictwa w Ofierze Chrystusa :)! Odświętne, białe stroje, przepiękne wianki na głowach dziewcząt, żel na włosach chłopców. Coś pięknego^^. Jednakże, jak mawiał klasyk, najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu. Ich serduszka były tak czyste i radosne ze spotkania z Jezusem, że niejeden rodzic, dziadek czy babcia uronili cichą łzę wzruszenia.

Z racji na będące w mocy obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa dzieci zostały podzielone na 3 grupy, które odpowiednio na Mszy św. o godz. 9.30, 11.30 i 13.00 miały swoje małe, wielkie święto. Równolegle parafianie uczestniczyli we Mszy św. w dolnym kościele, aby dać możliwość fizycznej obecności gościom, których naprawdę nie brakowała; i chwała Bogu :)!

Dzieci, u progu świątyni, przywitał i pokropił wodą święconą ks. Proboszcz, po czym otrzymali oni błogosławieństwo od swoich rodziców. Wszyscy aktywnie uczestniczyli we Mszy św. Czytali słowo Boże, modlitwę wiernych, nieśli dary. Najważniejsze jednakże przeżył każdy z nich sam, w swoim sercu, przyjmując do niego Pana Jezusa. Na koniec podziękowania, odebranie pamiątkowych obrazków i chlebków komunijnych, oraz wspólne zdjęcie. Przedłużeniem świętowania radosnego spotkania z Chrystusem były zapewne przyjęcia, ale o to musicie pytać już samych zainteresowanych.

Dziękujemy dobremu Bogu za dar tych 44 młodych ludzi, którzy odważnie postanowili postawić kolejny krok na swojej drodze wiary. Życzy Wam, Kochani, abyście pełnymi garściami czerpali z relacji jaką rozwijacie z żywym Bogiem. Aby każde spotkanie z Nim napawało Was radością, nadzieją i ufnością w Jego Miłość. Widzimy się na Białym Tygodniu. Szczęść Wam Boże :D!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder