Dzisiejszej niedzieli, 15 maja, mała miejsce jedna z większych uroczystości w życiu naszej Parafii. Ponad 70 dzieci, w trzech grupach podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.30 i 13.00 przystąpiło do I Komunii św.

W sobotę o godz. 10.00 miała miejsce pierwsza spowiedź, po której młodzi parafianie zrobili kolejny krok na drodze dojrzałości chrześcijańskiej.

Dzieci, u progu świątyni, przywitał i pokropił wodą święconą ks. Proboszcz, po czym otrzymali oni błogosławieństwo od swoich rodziców. Wszyscy aktywnie uczestniczyli we Mszy św. Czytali słowo Boże, modlitwę wiernych, nieśli dary. Najważniejsze jednakże przeżył każdy z nich sam, w swoim sercu, przyjmując do niego Pana Jezusa. Na koniec podziękowania, odebranie pamiątkowych obrazków i chlebków komunijnych, oraz wspólne zdjęcie. Przedłużeniem świętowania radosnego spotkania z Chrystusem były zapewne przyjęcia, ale o to musicie pytać już samych zainteresowanych.

Dziękujemy dobremu Bogu za dar tych młodych ludzi, którzy odważnie postanowili postawić kolejny krok na swojej drodze wiary. Życzy Wam, Kochani, abyście pełnymi garściami czerpali z relacji jaką rozwijacie z żywym Bogiem. Aby każde spotkanie z Nim napawało Was radością, nadzieją i ufnością w Jego Miłość. Widzimy się na Białym Tygodniu. Szczęść Wam Boże :D!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder