OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na parafialne remonty. Taca wyniosła 6 549 zł. Również dziękujemy za wszelkie indywidualne ofiary.
 • Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, w które można zaopatrzyć się po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej i administracji cmentarza w godzinach otwarcia. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony będzie na pokrycie części kosztów wykonania ławek do oszklenia.
 • Dzisiaj  na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele jak co miesiąc  błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie. Intencje na msze św. składkową za jego wstawiennictwem można zapisać w zakrystii po każdej Mszy św.
 • W tym tygodniu wypada :
  Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 7.00 i  o godz. 18.00. Kapłani w dniu odwiedzą chorych naszej parafii od godz. 9.00.
  Pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 • W niedzielę 5 grudnia na Mszę św. o godz. 11.30 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj z prezentami. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.
 • W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie mała 10 zł i duża 20 zł.
 • Od 29 listopada o godz. 17:15, przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, będzie odprawiana nowenna prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.
 • W dniach 17–19.12.2021 odbędą się rekolekcje adwentowe dla dzieci i młodzieży, w Domu Rekolekcyjnym Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Białostockiej w Surażu. Rekolekcje są organizowane przez Oazę z naszej parafii. Koszt 150 zł. szczegóły można uzyskać u ks. Karola Piniewskiego.
 • Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta Bożego Narodzenia. Napełnione torby samarytanki zwracany do zakrystii, kancelarii parafialnej lub administracji cmentarza.
 • Dzieciom i młodzieży naszej parafii przygotowaliśmy Kalendarze dobrych uczynków. Są to kolorowe plansze, dzięki którym będą oni mogli lepiej przeżyć okres Adwentu. Na planszy zapiszemy nasze postanowienia adwentowe, a każdy kolejny dzień zawiera rubrykę, aby wpisać dobry uczynek, który udało się tego dnia spełnić. Kalendarz zawiera pełną instrukcję ich wypełniania. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy po Mszy św. przed ołtarz, gdzie otrzymają. Kalendarze dobrych uczynków;, a rodziców prosimy o włączenie się i pomoc swoim pociechom w systematycznym ich wypełnianiu.
 • W okresie Adwentu będą odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę  i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 6.15, w piątek o godz. 18.00.
 • W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 • Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich swoich parafian do wspólnej modlitwy za swoją mamę Jadwigę Kłoczko Program uroczystości jest następujący:

Niedziela (28.11.)
14.00-21.00 – Wystawienie ciała w dolnym kościele
16.00-17.30 – Wspólne śpiewy żałobne i modlitwa prowadzone przez p. Organistkę
19.30-21.00 – Różaniec i modlitwa

Poniedziałek (29.11.)
16.00-17.30 – Wystawienie, modlitwa i śpiewy żałobne prowadzone przez p. Organistkę
19.30-21.00 – Wspólne śpiewy żałobne i modlitwa

Wtorek (30.11.)
10.00 – Wyprowadzenie trumny do górnego kościoła, różaniec i modlitwa prowadzone przez ks. Wojciecha
11.00 – Msza św. Pogrzebowa pod przewodnictwem Abp. Józefa Guzdka, koncelebrowana przez Abp. seniora Edwarda Ozorowskiego. Słowo Boże głosi ks. Wojciech Dziubiński . Po mszy św. pogrzebanie trumny  na naszym cmentarzu. Msza św. będzie transmitowana przez kanał Youtube.
17.16 – W godzinie śmierci śp. Jadwigi zostanie zapalonych 88 zniczy przy Jej grobie
17.30 – Różaniec w kościele i Msza św. w intencji śp. Jadwigi prowadzone przez ks. Proboszcza

 • Życzymy dobrego tygodnia i całego Adwentu, niech Bóg Wam błogosławi.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder