I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.
  • Od dzisiaj rusza akcja „Caritas” tzw. Jałmużna Wielkopostna. Przez cały Wielki Post składamy ofiary do skarbonek,  które następnie przyniesiemy w kopertach do kościoła w Niedzielę Palmową,  jako dar naszego serca, by w ten sposób przyjść z pomocą biednym, chorym i potrzebującym rodzinom. Skarbonki można wziąć ze stolika za ławkami. Również jałmużnę wielkopostną można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbonki przy krzyżu.
  • Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą  środę  i sobotę o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
  • “Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  • W następną niedzielę zbiórka ofiar na tacę przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku. Przed kościołem  będą zbierane ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.
  • W poniedziałek 22.02. zapraszamy na Mszę św. i modlitwę wraz ze św. Ritą o godz. 18. W wtorek 23 lutego  na modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio i w niedzielę 28 lutego o godz. 18.00 msza św. składkowa  i modlitwy  za wstawiennictwem  św. Charbela. Intencje na mszę św. składkowa można zapisywać w zakrystii i w kancelarii.
  • Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta wielkanocne. Napełnione torby samarytanki zwracany do kosza lub  do zakrystii albo  kancelarii parafialnej

Dodaj komentarz