OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022 r.

  • Od dzisiaj rusza akcja „Caritas” tzw. Jałmużna Wielkopostna. Przez cały Wielki Post składamy ofiary do skarbonek,  które następnie przyniesiemy w kopertach do kościoła w Niedzielę Palmową, jako dar naszego serca, by w ten sposób przyjść z pomocą biednym, chorym i potrzebującym rodzinom. Skarbonki można wziąć ze stolika za ławkami. Również jałmużnę wielkopostną można wrzucać przez cały wielki post do skarbonki przy krzyżu, która zostanie przekazana na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  • Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , dary zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta wielkanocne. Napełnione torby samarytanki przynosimy do kosza lub  do zakrystii albo  kancelarii parafialnej.
  • We wtorek – 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet, zachęcamy do modlitwy podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.00 w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii.
  • Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą środę i sobotę o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
  • „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  • Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 33. Rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we środę, 9 marca, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę dobrowolnymi ofiarami do puszki będziemy wspierać misje.
  • Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który podejmuje temat nawrócenia właściwy dla czasu Wielkiego Postu. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki.