OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022 r.

  • Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zbierane są  ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.
  • Przypominamy, że przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi, dary zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta wielkanocne. Napełnione torby samarytanki przynosimy do kosza lub do zakrystii albo kancelarii parafialnej.
  • Jałmużnę wielkopostną można wrzucać przez cały wielki post do skarbonki przy krzyżu, która zostanie przekazana  na  pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  • Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą środę i sobotę o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
  • „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  • Msza św. z okazji Imienin Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego oraz Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w Archikatedrze białostockiej w piątek, 18 marca br. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnych Solenizantów.
  • Parafia św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku we współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Białymstoku, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku i Caritas Archidiecezji Białostockiej, na prośbę ks. Wiktora Tkacza, ekonoma Diecezji Kamieniecko-Podolskiej na Ukrainie, organizuje zbiórkę darów, które zostaną przewiezione transportem Diecezji Kamieniecko-Podolskiej do największej miejscowości tej diecezji, jaką jest miasto Chmielnicki. Stamtąd kanałami kościelnymi dary te w większości zostaną przekazane w regiony objęte wojną, a także najbardziej potrzebującym na Podolu, gdzie w wielu kościołach nabożeństwa są odprawiane także w języku polskim. Wykaz produktów wypisane są w gablotkach w przedsionku kościoła, które należy dostarczyć jutro do parafii  św. Kazimierza w godz. 15.00 – 21.00.
    Wykaz produktów: 1. Artykuły medyczne: Strzykawki, środki do powstrzymania upływu krwi, bandaże elastyczne, leki przeciwbólowe, plastry, środki do uzdatniania wody, leki przeciwgrypowe, środki dezynfekcyjne, środki uspokajające. 2. Artykuły elektryczne: Generatory prądotwórcze, latarki i baterie do nich, powerbanki. 3. Artykuły przydatne dla obrońców i uciekającej ludności cywilnej: Koce, karimaty, śpiwory, bielizna, bielizna termiczna, skarpetki, buty dla wojskowych, kamizelki kuloodporne, kaski, nagolenniki, w dobrym stanie ubrania, zwłaszcza dziecięce. 4. Żywność: Żywność o długim terminie ważności, tabletki do uzdatniania wody pitnej, konserwy w blaszanym opakowaniu, herbata, kawa, makarony, itp; potrzebna jest żywność, którą można spożywać bez obróbki termicznej 5. Środki czystości: Pampersy, mydło, pasta do zębów, inne. 6. Apteczki pierwszej pomocy: (Przykładowe wyposażenie apteczki: Nożyczki, plaster do klejenia, rękawiczki, bandaże, gazy jałowe, folia NRC, woda zwykła w butelce, oktenidyna do dezynfekcji ran, plasterki różne rozmiary, środki p/bólowe jak np paracetamol, folia na prowizoryczne opatrunki na klatkę piersiową, chusty trójkątne na złamania, opatrunki uciskowe, opaski uciskowe).
  • Ks. Proboszcz pragnie serdecznie podziękować wszystkim parafianom, grupom parafialnym za modlitwę w intencji swojego brata Stanisława, który przebywał w stanie ciężkim w szpitalu zmagając się z covidowym zapalenie płuc . Brat ks. Proboszcza po 5 miesiącach pobytu w szpitalu od środy przebywa już w domu . Jest w dobrym stanie . Dzięki Panu Bogu i opiece Matki Bożej , a także waszej gorliwej modlitwie pokonał chorobę i wrócił do zdrowia.