Dzisiaj wspominamy w liturgicznie Objawienie Pańskie. Jest to czas, w którym do nowonarodzonego Jezusa, po wielu trudach i setkach przebytych kilometrów dotarli Trzej Królowie. Takie święto nie mogło przejść bez echa w naszej parafii.

Zaczęliśmy koncertem kolęd animowanym przez samego ks. Proboszcza, który był prowadzony przez Scholę św. Charbela. Mnóstwo instrumentów, piękne spectrum głosów i moc konkursów z nagrodami. Tak w telegraficznym skrócie można by opowiedzieć to co działo się w naszej świątyni. Jednakże byłoby to wielkie zubożenie tych pięknych, radosnych, pełnych emocji i entuzjazmu z Narodzenia Pana chwil. Napisze zatem, iż było po Bożemu, wręcz bosko 🙂!

Następnie na Mszy św. o godz. 11.30 mogliśmy być uczestnikami odwiedzin Mędrców ze Wschodu na dworze króla Heroda, oraz odnalezienia przez nich Bożej Dzieciny, której oddali swoje dary – mirrę, kadzidło i złoto. Po zakończonej Mszy św. udaliśmy się ze śpiewem na ustach do szopki na zewnątrz kościoła, aby tam kontynuować śpiewanie kolęd i wychwalać Boga, za to, że zechciał być Emmanuelem, Bogiem z nami. Na najmłodszych czekały słodkości, których nigdy za wiele 🙂. I tak oto, tym słodkim akcentem zakończyliśmy nasze piękne spotkanie. Ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Z Bogiem Kochani 🙂!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder