Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.
 • W związku z trudną sytuacją epidemiczną oraz nowymi wytycznymi prosimy, aby ze zrozumieniem przyjąć wprowadzane przepisy i stosować się do wskazanych zaleceń. Prosimy o zakrywanie nosa i ust, dokładną dezynfekcję dłoni oraz pilnowanie dystansu.
 • Dzisiaj zakończyliśmy akcję Caritas tzw. „Jałmużnę wielkopostną”. Za wszystkie ofiary złożone do koszyczka serdecznie dziękujemy; przeznaczymy je na pomoc ludziom biednym, potrzebującym i chorym.
 • Przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Dzisiaj  o godz. 18.00 Msza św. składkowa i modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela . Intencje do Mszy św. składowej zapisujemy w zakrystii.
 • W dniu dzisiejszym  salce pod kościołem  o godz. 19.00  spotkanie z  specjalistą psychoterapii uzależnień. Temat spotkania: „Racja czy relacja…poznaj i zrozum siebie …wtedy lepiej zrozumiesz dziecko” Zapraszamy wszystkich, którzy lepiej pragną nawiązać kontakt ze swoimi dziećmi.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła 4787 zł.  Na naszym cmentarzu w alejkach stanęły kolejne figury św. Antoniego i św. Gabriela. Czekamy na figurę św. Rocha, która zostanie ustawiona przy wejściu na cmentarz. Dziękujemy za troskę o sprawy parafii i składane darowizny na cele parafialne.
 • W wielki poniedziałek, wtorek i środę możliwość skorzystanie z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św. i wieczorem już od godz. 17.30.
 • Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna od poniedziałku do środy. Prosimy w tym czasie o załatwienie wszelkich sprawa kancelaryjnych.
 • Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej (transmitowana) o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 22.00. Adorują poszczególne grupy:  od godz. 20.00 – KŻR i RRN, od 21.00 Odnowa w Duchu św., młodzież i DK.
 • W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św.. O godz. 9.00 zostanie odprawiona jutrznia ciemna, o godz. 14.30 Droga Krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego, a Liturgia Męki Pańskiej (transmitowana) rozpocznie się o godz. 18.00. W tym roku szacunek Krzyżowi Świętemu wyrażamy przez przyklęknięcie lub głęboki pokłon, nie ma ucałowania krzyża. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie trwała adoracja do godz. 22.00. Adorują poszczególne grupy od godz. 20.00 – KŻR, chór parafialny i  RRN od 21.00 – Odnowa w Duchu św., młodzież i DK. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post.
 • W Wielką Sobotę, o godz. 9.00 zostanie odprawiona jutrznia ciemna, Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 (transmitowana). Po zakończeniu Mszy św. zostanie wznowiona adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, która będzie trwała całą noc, aż do Rezurekcji. Adorują od godz. 20.00 – schola młodzieżowa i Charbelowa, od 22.00 – Odnowa w Duchu św. i DK, – od północy do 6 rano KŻR. W Wielką Sobotę na Mszę św. przynosimy świece, zaopatrzone w osłonki  w celu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 • Różaniec podczas Triduum Paschalnego będzie odmawiany o godz. 17.00, od piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 • W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny, co pół godziny od 10.00 do 13.00 godz. i o każdej pełnej godzinie począwszy od 13.00 do 17.00. Poświecenie odbędzie się w kościele i na zewnątrz. Zachęcamy, aby znaleźli chwilę czasu w tych dniach i przyszli adorować Najświętszy Sakrament w Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 • W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i w czasie świąt zachęcamy do zajmowania miejsc również na zewnątrz kościoła. 
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 z rana Msza rezurekcyjna z procesją po alejkach cmentarza. Prosimy o zachowanie dystansu miedzy sobą. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą jeszcze odprawione Msze św. o godz. 9.30 (transmitowana ),11.30 (transmitowana). Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 18.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym We wtorek tradycyjne o godz. 9.30 Msza św. w intencji zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu.

Dodaj komentarz