Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy opiekowali się Mamą w czasie jej ostatnich lat życia: lekarzom z różnych szpitali, lekarzowi rodzinnemu, tym którzy pomagali wiele razy ratować moją mamę, kiedy była ciężko chora.  Najbliższej rodzinie, mojemu rodzeństwu, mojej bratowej Asi i jej dzieciom, oraz  wielu znajomym za opiekę nad mamą.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu ks. Arcybiskupowi Józefowi Metropolicie Białostockiemu za modlitwę, słowa wsparcia, ks. Arcybiskupowi Edwardowi  za wspólną Eucharystię, za obecność, która wiele znaczy. Dziękujemy wszystkim przybyłym kapłanom, kolegom kursowym – za obecność, wsparcie i ofiarę Mszy św. ks. Wojciechowi  memu wikariuszowi za piękną homilię w czasie pogrzebu. Moim księżom  wikariuszom i pracownikom parafii za wsparcie i pomoc w przygotowaniu uroczystości pogrzebowej. Ministrantom, panu kościelnemu za służbę przy ołtarzu. Pani Marcie za oprawę muzyczną podczas Mszy św. i za śpiewy i modlitwy przy  trumnie, Pani Kasi za udekorowanie kwiatami.

Pragnę osobiście serdecznie podziękować za obecność i modlitwę wszystkim wiernym z Parafii Wszystkim Świętych, grupom parafialnym za czuwanie przy trumnie, za udział we Mszy św. pogrzebowej. Dziękuję za słowa wsparcia i kondolencje te telefoniczne smsem czy w mediach społecznościowych. Dziękuję wszystkim przybyłym delegacjom ze szkół z terenu parafii,  przyjaciołom, bliższej rodzinie. Nikogo nie pomijając dziękuję wszystkim, którzy zostawili swoje sprawy, obowiązki i przybyli aby modlić się i uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. Wdzięczność kieruję w stronę zakładu pogrzebowego Szmurło za piękną obsługę pogrzebu mojej mamy. Właścicielom Restauracji Lipcowy Ogród  Henryce i Zbyszkowi Wasiluk za poczęstunek tu na plebanii dla księży i dla gości i rodziny w restauracji. Dziękuje im za wielkie serce i ogromną życzliwość. Wasza obecność w tych dniach jest wielkim duchowym wsparciem dla nas, a dla Mamy najpiękniejszym darem. Dziękujemy serdecznie także wszystkim tym, którzy nie mogąc uczestniczyć w pogrzebie, towarzyszyli nam swoją modlitwą. W tym trudnym czasie modlono się i zanoszono intencje w różnych zakątkach Polski.  Nie chciałbym nikogo pominąć dlatego – „wszystkim za wszystko dziękuję”. Niech Bóg Wam wynagrodzi waszą życzliwość okazaną naszej Mamie i nam pogrążonym w żałobie.

Bóg zapłać wszystkim.

Mamo, przychodzi chwila ziemskiego rozstania. Dziękujemy Ci za wszystko, a Miłosiernego Boga prosimy pokornie o miejsce dla Ciebie w zaciszu Nieba. Wierzymy, że On pozwoli Ci powitać nas kiedyś, gdy i my tam przybędziemy. Spoczywaj w pokoju! Nie mówimy: żegnaj, ale – do zobaczenia w domu Ojca, w szczęśliwej wieczności!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder