Procesja Fatimska 2020

Dzisiaj, 13 maja 2020 r. wspominamy Matkę Bożą Fatimską. 13 maja 1917 roku w Fatimie, w Portugalii, Najświętsza Dziewica ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Poleciła im modlitwę, zwłaszcza różańcową, i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju w świecie – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W czasie ostatniego objawienia 13 października 1917 roku Pani powiedziała, że jest Matką Bożą Różańcową, przybywającą wezwać ludzi, by już dłużej nie obrażali Boga grzechami i by codziennie odmawiali różaniec.

Po zakończeniu Mszy św. wieczornej, odśpiewaniu Litanii Loretańskiej i suplikacji wzięliśmy figurę Maryi i zamaskowani, zachowując bezpieczną odległość, równym krokiem ruszyliśmy alejkami naszego cmentarza, aby oddać cześć naszej Mamie. Mamie, którą szczególnym nabożeństwem darzył św. Jan Paweł II. To właśnie Jej zawdzięczał swoje życie, kiedy to również 13 maja, ale 1981 roku cudem uszedł z życiem spod rąk zamachowcy. Po powrocie do świątyni odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i z pokojem serca udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Najjaśniejsza Panienko z Fatimy! Tobie polecamy naszą Ojczyznę, parafię, rodziny i nas samych. Czuwaj nad nami i upraszaj u Twojego Syna łaskę nawrócenia i skruszenia naszych twardych serc. Matko miłosierdzia, módl się za nami!

Dodaj komentarz