1 czerwca, w Dniu Dziecka w naszej parafii przeżywaliśmy wspaniałą uroczystość. Kwiat naszej parafii (czyt. wspaniała młodzież) przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Oczekiwanie było długie, gdyż z powodu pandemii koronawirusa w zeszłym roku bierzmowania zostały odwołane, ale warto było czekać :)!

Administrator apostolski archidiecezji białostockiej, bp Henryk Ciereszko po upewnieniu się w dialogu z ks. Proboszczem, iż młodzież jest należycie przygotowana do przyjęcia sakramentu, odmówił nad nią modlitwę, wzywając Ducha św., aby spłynął na nią i obdarzył swoimi darami. Następnie każdy otrzymał zewnętrzy znak sakramentu bierzmowania, został namaszczony olejem świętym. Po Mszy św. był czas podziękowań, wspólne zdjęcie i rozdanie pamiątkowych obrazków.

Życzymy Wam, Kochana Młodzieży, abyście umocnieni darami Ducha św. odważnie szli przez życie i świadczyli o swojej przynależności do Chrystusa. Chrystusa, z którym życie jest wymagające, ale jakże piękne! Gdyż tylko to, co wymaga od nas trudu starania ma dla nas prawdziwą wartość. Pamiętamy o Was w modlitwie. Odwagi :)!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder