OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.

  • 13 czerwca w poniedziałek obchodzimy  wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Jest to również Dzień Fatimski. W naszej parafii o godz. 17.15 różaniec, nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.00 Msza św.  i  procesja  z Figurą Matki Bożej Fatimskiej po alejkach cmentarza. Zabieramy ze sobą świece z osłonkami.
  • We czwartek, 16 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30,  9.30,  11.30, 14.00. Intencja Mszy św. z godz. 13.00 zostanie przeniesiona na godz. 14.00. Msza św. przed procesją zostanie odprawiona o godz. 14.00 w  naszym kościele, a następnie – o godz.15.00 – procesja wyruszy ulicami; Antoniuk Fabryczny, Gajowa, Leszczynowa i do kościoła św. Kazimierza. Pierwszy ołtarzyk przygotowuje grupa Odnowy w Duchu św., drugi Koła Żywego Różańca.
  • Zachęcamy wszystkich Parafian do wywieszenia flag oraz udekorowania swoich domów i balkonów emblematami religijnymi.
  • Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich wiernych,  szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych strojach.
  • Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., Nieszpory Eucharystyczne, a we czwartek 23 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo kwiatów, ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
  • W następną, III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kancelarii i na konto  na szatę dla Matki Bożej.