Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.
  • We czwartek, 3 czerwca , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30,  9.30,  11.30, 14.00. Msza św. przed procesją zostanie odprawiona o godz. 14.00 w naszym kościele , a następnie – o godz.15.00 – procesja wyruszy ulicami naszej parafii: Konstytucji 3 Maja, Studzienną i Rzemieślniczą, a po przekroczeniu ul. Antoniuk Fabryczny ulicami parafii św. Kazimierza : Gajową,  Leszczynową i do kościoła św. Kazimierza. Zapraszamy do uczestnictwa, z zachowaniem reguł sanitarnych.
  • Zachęcamy wszystkich Parafian do wywieszenia flag oraz udekorowania swoich domów i balkonów emblematami religijnymi. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich wiernych,  szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych strojach.
  • Od czwartku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., Nieszpory Eucharystyczne, a we czwartek 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna i  błogosławieństwo kwiatów,  ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

  • 1 czerwca obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Dziecka.  W naszej parafii na Mszy św. wieczornej  Ks. Biskup Henryk Ciereszko udzieli sakramentu Bierzmowania.

  • Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. Wyjątkowo w OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy Świętej wieczornej.

  • W tym tygodniu wypadają:

I piątek miesiąca –  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

I sobota miesiąca– Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00,  a wieczorem o godz. 17 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważania maryjne oraz różaniec.

I środa miesiąca – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa, świadectwo i modlitwę za mężczyzn.

  • Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.  A po Mszy św. o 18 zapraszamy na Spotkania Biblijne w kościele.

  • Zapraszamy na Rodzinne Wakacje z Bogiem: w Jastarni w dn. 24-31.07 oraz w Zakopanem w dn. 9-15.08. bliższe informacje u ks. Adama

Dodaj komentarz