GŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła – 11.02. 2024 r.

  • W tym tygodniu 14 lutego  rozpoczynamy Wielki Post. W środę popielcową msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00 . Na wszystkich mszach św. posypanie głów popiołem. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek CARITAS na pomoc poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie.  Tego dnia obowiązuje ścisły post. 
  • W Wielkim Poście „Gorzkie Żale” będą odprawiane w naszym kościele w środę,  soboty  o godz. 17.30 i  w niedziele  po Mszy św. o godz. 9.30 .  Różaniec wieczorny w tych dniach pół godziny wcześniej.  
  • „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedziele po  Mszy św. godz. 11.30. 
  • Można uzyskać odpust zupełny za udział w Rekolekcjach, w nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele  dla dorosłych odbędą 17, 18 i 19  marca. Szczegółowy program rekolekcji Wielkopostnych zostanie podany w późniejszym terminie.
  • 16 lutego –  jak co miesiąc, o godz. 18.00, Msza św. składkowa i nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia
  • W następną III niedzielę miesiąca taca przeznaczona na parafialne prace i remonty. 
  • Już od najbliższego poniedziałku Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 18.45- 19.30 
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00. 
  • Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkich, którzy pomogli zorganizować w minioną środę w restauracji Lipcowy Ogród przy ul. 42 – pułku  zabawę karnawałową  dla 300 dzieci niepełnosprawnych. Krótką relacje możemy obejrzeć na naszej parafialnej stronie i facebooku. Bóg zapłać dla naszego pana organisty  Jakuba za prowadzenie tych stron internetowych.

W minionym tygodniu zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe. Chcemy Wam podziękować za ten wspólnie spędzony czas na modlitwie i wspólnej rozmowie, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.  Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w życie naszej Parafii, za każdy dobre słowo i każdą uwagę, którą, jak ufamy, z troski o dobro wspólne, nam przekazujecie. Jesteśmy wdzięczni również za to, że swoimi modlitwami i cierpieniami wypraszacie u Boga potrzebne łaski, nam, kapłanom posługującym w tej Parafii, siły do dalszej posługi w winnicy pańskiej. Dziękujemy za świadectwo wiary i miłości do Kościoła wyrażaną również w sposób materialny. Odwiedziliśmy w tym roku 1437 rodzin, w których mieszka  3844 osób. Mamy świadomość, że nie są to pełne liczby dotyczące osób mieszkających na terenie Parafii. Z różnych przyczyn nie udało nam się spotkać kilkonastoma rodzinami. W tym roku złożyliście Państwo 184 400 zł na funkcjonowanie naszej Parafii. To ogromny dar serca. Niech Bóg Wam wynagrodzi. Bóg zapłać  za dodatkowe ofiary składane  na szatę dla Matki Bożej Ostrobramskiej w postaci wyrobów ze złota czy pieniędzy. Zostaje to odnotowane w specjalnie założonej księdze ofiarodawców. Dziękujemy również za ofiary składane kapłanom za ich posługę w tej wspólnocie. 

Zapraszamy do angażowania się w życie naszej Parafii, do wstąpienia do wspólnot i ruchów, które tu się formują. Jesteśmy pewni, że razem, we wspólnocie, łatwiej jest nam uczyć się świętości i drogi do Pana Boga. 

​Z serca Wam błogosławimy i polecamy Matce Miłosierdzia, każdą rodzinę naszej Parafii. Szczęść Boże.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder