Tradycji stało się zadość; w Wigilię Odpustu Parafialnego zebraliśmy się wspólnie, aby w modlitewnej łączności ze Świętymi, których pokaźny zasób relikwii mamy w naszej parafii modlić się o świętość.

Po wieczornej Mszy św., 31 października 2021 r. wszystkie relikwie stanęły przed ołtarzem, a na nim górował Najświętszy Sakrament. Prosiliśmy dobrego Boga, aby obdarzył nas swoimi łaskami w naszej, osobistej walce o świętość. Świętość, która nie jest jakąś abstrakcją, bądź przymiotem ludzi dawnych czasów, ale powołaniem każdego z nas. Wykuwana mozolnie, z dnia na dzień, dzięki Bożej pomocy :).

Po błogosławieństwie eucharystycznym parafianie z drżeniem serca wzięli relikwie i udaliśmy się rozświetlonymi niezliczoną ilości zniczy alejkami naszego cmentarza, aby tę namacalną świętość nieść światu.

Kończąc wypada powiedzieć za św. Janem Pawłem II: „Tak jak sól nadaje smak pożywieniu i jak światło oświeca ciemności, tak świętość nadaje pełny sens życiu, czyniąc je odblaskiem chwały Bożej”. Odważmy się być świętymi :)!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder