22.05.2020 r. Kościół wspomina w liturgii św. Ritę z Cascii. Jest ona patronką i wspomożycielką w sprawach trudnych i beznadziejnych, oraz matek i kobiet we wszystkich stanach.

Z tej racji po zakończonej Mszy św. ks. Marcin, według starego zwyczaju pobłogosławił róże. W Cascii błogosławi je biskup, po czym rozdaje zgromadzonym mężczyznom. Ci zaś zanoszą je przed miejsce spoczynku doczesnych szczątek świętej, aby w ten sposób wynagradzać wszystkie krzywdy jakie wyrządzili w ciągu ostatniego roku płci pięknej.

Następnie odśpiewane zostało nabożeństwo majowe i odmówiliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przyszedł czas na modlitwy za wstawiennictwem św. Rity, po których nastąpiło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na koniec zgromadzeni mieli czas na indywidualną modlitwę i oddanie czci relikwiom Świętej. Każdy mógł również zabrać ze sobą do domu obrazek z Jej podobizną i modlitwą za Jej wstawiennictwem.

Poniżej zamieszczamy tekst modlitwy do św. Rity:
‘Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen’.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder